Особливості вантажоперевезень у літній період

На перший погляд, літо – ідеальний час для вантажних перевезень у Львові. Міські дороги розвантажуються завдяки дачникам і туристам, які переїжджають до передмістя або летять відпочивати до Туреччини чи Єгипту. Обсяг вантажоперевезень зростає, мороз не псує настрій, а лід на асфальті не створює ризику аварійної ситуації та не зносить фуру в придорожній кювет при зміні швидкісного режиму.

Але як виходить, що тарифи на вантажоперевезення з настанням літа знижуються не так активно, як хотілося б замовникам? Що можна перевозити в теплу пору року, а що не варто? І з якими перешкодами доводиться стикатися далекобійникам у червні-серпні, щоб у цілості й безпеці доставити вантаж з точки A в точку B?

Послуги вантажоперевезення

Ринок вантажоперевезень влітку зростає інтенсивніше, ніж узимку. Водночас спостерігаються певні складнощі у кадровій сфері. Небагатьом до вподоби працювати при температурі +30 °C і вище. Тому логістичним відділам доводиться враховувати зростання рівня завантаженості та чисельність водійського штату.

Головний ускладнюючий фактор у літній період – спека. Через спеку й задуху частіше виходить з ладу кліматичне обладнання, перегріваються кузов і салон автомобіля. Послуги вантажоперевезення стають більш популярними, але й машини частіше «закипають» і опиняються в сервісній зоні. Змінити ситуацію можуть лише своєчасне обслуговування та регулярний контроль стану систем охолодження.

Збивати терміни доставки можуть і дорожні служби. Влітку традиційно проводиться плановий ремонт дорожнього покриття, що також необхідно враховувати при плануванні маршрутів транспортування вантажів.

Обсяг вантажоперевезень

Економні вантажоперевезення часто передбачають використання стандартних навісів, кузовів і причепів. Це актуально, коли йдеться про перевезення будівельних матеріалів або меблів. Послуги вантажоперевезення деяких товарів у літній період часто вимагають застосування специфічного обладнання: рефрижераторів, теплоізоляційних тентів тощо.

Влітку найважче перевозити:

  • кондитерські вироби, шоколад і цукерки. Через високу температуру вони часто починають танути під час транспортування, якщо внутрішній простір кузова не захищено від спеки та сонячних променів;
  • овочеві та м’ясні консерви. Рекомендується зберігати при температурі до +25 °C. Збільшений обсяг вантажних перевезень може призвести до транспортування консервованих продуктів у звичайних металевих причепах при +40 °C і вище;
  • фрукти та овочі. А також саджанці й горщики з живими квітами. При недотриманні технології перевезення рослини можуть в’янути або пошкодити кореневу систему під час тряски;
  • медикаменти та побутова хімія. Якими б не були тарифи на вантажоперевезення, транспортувати антибіотики, жарознижуючі свічки, сиропи та розчини можна тільки в спеціальних холодильниках.

Автопричепи з кондиціонерами та холодильними установками вирішують проблеми перевезення крихких вантажів, які вимагають суворого дотримання температурних умов. Тому, перш ніж вивчати ринок вантажоперевезень у пошуках найвигіднішої ціни пропозиції, варто дізнатися більше про технічне оснащення автопарків компаній-претендентів.

Економні вантажоперевезення

Економні вантажоперевезення влітку з використанням рефрижераторів і тентів також не рідкість. Великі підприємства можуть дозволити собі знижувати тарифи в літній період, якщо мають достатню кількість фур і водіїв.

Але не потрібно забувати про те, що під час виснажливої спеки має значення кожен день затримки доставки. Обирайте перевізників, упевнених у своїх силах і працюючих у цій сфері не перший рік. Позитивна репутація компанії — гарантія того, що з вашим вантажем нічого не станеться, яким би складним не виявився шлях до воріт складу або дверей магазину.