Флосер за вода Oclean W10 - сопствен стоматолог

Дали сте знаеле дека честата употреба на конецот негативно влијае на состојбата на забите. Рекламирањето препорачува, но стоматолозите забрануваат. На крајот на краиштата, конецот го меле работ на забот, создавајќи празнини во кои се формира плакета. Но, постои излез - можете да купите наводнувач. Американскиот стоматолог raерар Мојер, во 1959 година, создаде мини-црево што им помогна на корисниците да се збогуваат со кариесот засекогаш. Наводнувачот Oclean W10 Water Flosser е уникатно решение со кое сакаме да ве запознаеме. Навистина, покрај четкањето на забите, мобилниот уред може да ги масира непцата и да го исчисти јазикот.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

Зошто ви е потребен наводнувач Oclean W10 Water Flosser

 

Без сомнение, четка за заби е најдобриот начин за чистење на забите повеќе пати секој ден. Ова е неоспорен факт што секој стоматолог ќе го потврди. Но, што да правиме со остатоци од храна и бактерии кои се во темната зона. Каде што четката не успеа да стигне. Можете темелно да ја исплакнете устата. 10-15 пати. Со посебен напор да се создаде доволен притисок за да се измијат сите наслаги на забите.

 

Наводнувачот е дизајниран да ја поедностави задачата. Уредот е способен да создаде тесен проток на вода под многу висок притисок. Како столче за стоматолог. Наводнувачот е лесен за поставување и работа. Можете да го промените ефектот на чистење, да го прилагодите притисокот или фреквенцијата на притисок. Чистејќи ја усната шуплина од бактерии и остатоци од храна, наводнувачот Oclean W10 Water Flosser врши уште 2 корисни функции:

 

 • Масажа на непцата. Се користи нежна млазница, што го прави водниот млаз поширок. Масирање на непцата е неопходно за да се обезбедат корените на забот со хранливи материи. Разредување на забната глеѓ е болест на сите возрасни кои не ја следат правилно усната шуплина. Но, ова може да се избегне или да се елиминира постоечкиот проблем.
 • Чистење на јазикот. Постапката е потребна не за сите корисници, туку за неколкумина избрани. Оние со длабоки пукнатини на површината на јазикот. Микробите се собираат во нив и испуштаат гаден мирис од устата.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

Флосерот за вода (Oclean W10 Water Flosser) е погоден за лекување на плакета и гингивитис. Ако користите наводнувач секој ден, можете да ги негирате сите посети на стоматолог. Со оглед на цената на стоматолошките услуги, уредот изгледа попривлечно.

 

Кои се предностите на наводнувачот Oclean W10 Water Flosser

 

Мора да му се даде кредит на производителот. Уредот не е само практичен, туку и удобен и изработен во одличен дизајн. Имплементацијата е одлична, јасно е дека професионалци во својата област работеа на флосерот за вода Oclean W10:

 

 • Исклучителен дизајн. Компактна и мазна основа, мала тежина, лесно одржување. Резервоар за вода што се отстранува, удобен ремен за раце. Резервоарот што може да се отстрани е потребен само за чистење. Полнењето вода се врши преку млазницата на горниот дел од уредот. Постојат контролни копчиња (вклучување и избор на режим за чистење на забите). Патем, наводнувачот Oclean W10 доби признание за дизајн од iF и WORLD DESIGN INDEX. И, исто така, стана победник на верзијата Reddot во 2021 година.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

 • Висока ефикасност на чистење. Наводнувачот Oclean W10 користи магнетски мотор без четки. Тој е способен да произведува до 1400 импулси во минута за млаз вода 0.6 мм. Производителот инсистира на тоа дека корисникот, за првите времиња на чистење, го користи режимот „нежно“ или „на барање“. Ова е неопходно за непцата да се навикнат на моќниот млаз вода.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

 • Вклучени се 5 режими на четкање и 4 глави за четки. За поефикасно чистење на усната шуплина, се обезбедуваат режимите "интензивно", "стандардно", "нежно", "пулсирачко" и "на барање". Разлика во притисокот на водата и пулсот во минута. Потребни се прилози за да се изберат условите за чистење. За заби, протези, јазик. Како што споменавме погоре, нежните режими и по желба се препорачуваат за сите почетници. Потоа, можете да играте со други режими и да го пронајдете најдобриот.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

 • Висока автономија и погодност. Вградената батерија, се полни преку обична USB-тип порта, го напојува Oclean W10 наводнувачот до 4 недели со едно полнење. Има тајмер со потсетник од 15 секунди за промена на зоната за чистење.

 

Каде да го купите наводнувачот Oclean W10 Water Flosser

 

Од 11 октомври на платформата за тргување AliExpress започнува промоција за сите купувачи. Нејзината суштина е што можете да го купите наводнувачот Oclean W10 по цена од 49.99 долари (почетна 59.99 долари). Попустот од 15% важи до 15 година. Гаранцијата на официјалниот производител за уредот „воден конец“ е 2021 години.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

Покрај главната промоција, има пријатни награди од компанијата:

 

 • Првите 300 клиенти ќе добијат електрична четка за заби (Oclean F1 Sonic Electric четка за заби);
 • 50 случајни купувачи кои направиле нарачка од 11 до 15 октомври, бесплатно ќе го добијат наводнувачот Oclean W10.
 • 50 купувачи кои ќе нарачаат на големо со поголема количина ќе добијат средство за дезинфекција на раце (80 ml).

Постојат купони за попуст за купувачи од Русија:

 

 • OWTT500 Купете над 2490 RUB - попуст 500 RUB.
 • WOWHIT500 Купете над 2999 рубли - Попуст 500 рубли.
 • WOWHIT550 Купете од 3599 рубли - Попуст 550 рубли.
 • WOWHIT650 Купете од 5999 рубли - Попуст 650 рубли.
 • WOWHIT1000 Набавка над 9999 рубли -Попуст 1000 рубли.

 

Цената по попустот ќе биде - $ 44.99... Можете да го купите наводнувачот за вода Oclean W10 од оваа врска.

Прочитајте исто така
Translate »