Floser uji Oclean W10 - Stomatologu juaj

A e dini se përdorimi i shpeshtë i fillit dentar ndikon negativisht në gjendjen e dhëmbëve. Reklamimi rekomandon, por dentistët e ndalojnë. Në fund të fundit, filli bluan buzën e dhëmbit, duke krijuar boshllëqe në të cilat formohet pllaka. Por ka një rrugëdalje - mund të blini një vaditës. Stomatologu amerikan Gerard Moyer, në 1959, krijoi një mini-zorrë që ndihmoi përdoruesit të thoshin lamtumirë kariesit përgjithmonë. Ujitësi Oclean W10 Water Flosser është një zgjidhje unike me të cilën duam t'ju prezantojmë. Në të vërtetë, përveç larjes së dhëmbëve, pajisja celulare mund të masazhojë mishrat e dhëmbëve dhe të pastrojë gjuhën.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

Pse keni nevojë për një ujitës Oclean W10 Water Flosser

 

Pa dyshim, një furçë dhëmbësh është mënyra më e mirë për të pastruar dhëmbët tuaj shumë herë çdo ditë. Ky është një fakt i padiskutueshëm që çdo dentist do ta konfirmojë. Por çfarë të bëni me mbeturinat e ushqimit dhe mikrobet që janë në zonën e errët. Aty ku furça nuk arriti të arrinte. Mund ta shpëlani gojën mirë. 10-15 herë. Me një përpjekje të veçantë për të krijuar presion të mjaftueshëm për të larë të gjitha depozitat në dhëmbë.

 

Ujitësi është krijuar për të thjeshtuar detyrën. Pajisja është e aftë të krijojë një rrjedhë të ngushtë uji nën një presion shumë të lartë. Si karrigen e dentistit. Ujitësi është i lehtë për tu vendosur dhe operuar. Ju mund të ndryshoni efektin e pastrimit, të rregulloni presionin ose frekuencën e presionit. Pastruesi i zgavrës me gojë nga mikrobet dhe mbeturinat e ushqimit, ujitësja Oclean W10 Water Flosser kryen 2 funksione më të dobishme:

 

 • Masazhon mishrat e dhëmbëve. Përdoret një hundë e butë, e cila e bën avionin e ujit më të gjerë. Masazhimi i mishrave të dhëmbëve është i nevojshëm për të siguruar rrënjët e dhëmbit me lëndë ushqyese. Smaltimi i dhëmbëve të hollë është një sëmundje e të gjithë të rriturve që nuk monitorojnë siç duhet zgavrën me gojë. Por kjo mund të shmanget, ose një problem ekzistues mund të eliminohet.
 • Pastrimi i gjuhës. Procedura nuk është e nevojshme për të gjithë përdoruesit, por për disa të zgjedhur. Ato me çarje të thella në sipërfaqen e gjuhës. Mikrobet mblidhen në to dhe lëshojnë një erë të keqe nga goja.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

Fije uji (Oclean W10 Water Flosser) është e përshtatshme për trajtimin e pllakës dhe gingivitit. Nëse përdorni ujitës çdo ditë, mund të anuloni të gjitha vizitat tek dentisti. Duke marrë parasysh çmimin e shërbimeve dentare, pajisja duket më tërheqëse.

 

Cilat janë avantazhet e ujitësit të ujit Oclean W10

 

Prodhuesit duhet t'i jepet kredi. Pajisja nuk është vetëm praktike, por edhe e përshtatshme dhe e bërë në një dizajn të shkëlqyer. Zbatimi është i shkëlqyeshëm, është e qartë se profesionistët në fushën e tyre kanë punuar në lustruesin e ujit Oclean W10:

 

 • Dizajn i hollë. Baza kompakte dhe e lëmuar, pesha e lehtë, mirëmbajtje e lehtë. Rezervuar uji i ndashëm, rrip dore i rehatshëm. Rezervuari i lëvizshëm është i nevojshëm vetëm për pastrim. Mbushja e ujit kryhet përmes hundës në krye të pajisjes. Ka butona kontrolli (ndezja dhe zgjedhja e mënyrës së pastrimit të dhëmbëve). Nga rruga, ujitësja Oclean W10 ka marrë njohjen e projektimit nga iF dhe WORLD DESIGN INDEX. Dhe gjithashtu, u bë fituesi i versionit Reddot në 2021.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

 • Efikasitet i lartë pastrimi. Ujitësi Oclean W10 përdor një motor magnetik pa furça. Isshtë i aftë të prodhojë deri në 1400 pulse në minutë për një avion uji 0.6 mm. Prodhuesi këmbëngul që përdoruesi, për herë të parë të pastrimit, të përdorë mënyrën "e butë" ose "sipas kërkesës". Kjo është e nevojshme në mënyrë që mishrat e dhëmbëve të mësohen me avionin e fuqishëm të ujit.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

 • Ka 5 mënyra furçimi dhe 4 koka furçash të përfshira. Për pastrim më efektiv të zgavrës me gojë, sigurohen mënyrat "intensive", "standarde", "të buta", "pulsuese" dhe "sipas kërkesës". Dallimi në presionin e ujit dhe pulsin në minutë. Shtojcat janë të nevojshme për të zgjedhur kushtet e pastrimit. Për dhëmbët, mbajtëset, gjuhën. Siç u përmend më lart, mënyrat e buta dhe sipas kërkesës rekomandohen për të gjithë fillestarët. Pastaj, mund të luani me mënyra të tjera dhe të gjeni më të mirën.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

 • Autonomi dhe komoditet i lartë. Bateria e integruar, e rimbushshme përmes një porte të rregullt USB Type-C, fuqizon ujitësin Oclean W10 deri në 4 javë me një karikim të vetëm. Ekziston një kohëmatës me një kujtesë 15 sekondash për të ndryshuar zonën e pastrimit.

 

Ku mund të blini ujitësin Oclean W10 Water Flosser

 

Nga data 11 tetor, në platformën e tregtimit AliExpress fillon një promovim për të gjithë blerësit. Thelbi i tij është që ju mund të blini një ujitës Oclean W10 për 49.99 dollarë (duke filluar nga 59.99 dollarë). Zbritja prej 15% vlen deri më 15 tetor 2021. Garancia e prodhuesit zyrtar për pajisjen "fije uji" është 2 vjet.

Oclean W10 Water Flosser – сам себе стоматолог

Përveç promovimit kryesor, ka çmime të këndshme nga kompania:

 

 • 300 klientët e parë do të marrin një furçë dhëmbësh elektrike (Furçë dhëmbësh elektrike Oclean F1 Sonic Electric);
 • 50 blerës të rastësishëm që bënë një porosi nga 11 deri më 15 tetor do të marrin ujitësin Oclean W10 falas.
 • 50 blerës që bëjnë një porosi me shumicë me një sasi më të madhe do të marrin një dezinfektues të duarve (80 ml).

Ka kuponë zbritje për blerësit nga Rusia:

 

 • OWTT500 Blini mbi 2490 RUB - Zbritje 500 RUB.
 • WOWHIT500 Blerje mbi 2999 rubla - Zbritje 500 rubla.
 • WOWHIT550 Blerje nga 3599 rubla - Zbritje 550 rubla.
 • WOWHIT650 Blerje nga 5999 rubla - Zbritje 650 rubla.
 • Blerje WOWHIT1000 Mbi 9999 rubla -Zbritje 1000 rubla.

 

Çmimi pas zbritjes do të jetë - $ 44.99... Ju mund të blini ujitësin Oclean W10 Water Flosser nga kjo lidhje.

Lexoni kështu
Translate »