TV kuti nVidia Shield TV Pro 2019: përmbledhje, specifikimet

Beteja në tregun e kutive televizive nuk është duke pushuar. Ndërsa dy markat kineze Beelink dhe UGOOS po luftonin në arenë, kompania amerikane nVidia ofroi krijimin e saj unik. TV-box nVidia Shield TV Pro 2019, së bashku me funksionalitetin për shikimin e përmbajtjes video me cilësi të përsosur, është krijuar për të krijuar konkurrencë për konzollat ​​e lojërave.

ТВ бокс Shield TV Pro 2019: обзор, характеристики

Kanali i freskët Technozon postoi një përmbledhje të mrekullueshme të videos. Ndikon në njohjen e parë, një përmbledhje të shkurtër të pajisjes dhe testimin e performancës (rrjet, lojëra, përmbajtje video). Të gjitha lidhjet e kanalit Technozon (tek rishikimet dhe dyqanet) ne, si gjithmonë, i botojmë në fund të faqes.

 

TV kuti nVidia Shield TV Pro 2019: specifikimet

ТВ бокс Shield TV Pro 2019: обзор, характеристики

Për ta bërë më të lehtë për lexuesin të kuptojë se si produkti i ri ndryshon nga zgjidhjet më të mira kineze, ne do të bëjmë një tabelë krahasimi. Ndoshta kjo do ta ndihmojë blerësin e ardhshëm me zgjedhjen e kutisë televizive për nevojat e tyre.

ТВ бокс Shield TV Pro 2019: обзор, характеристики

Karakterizim nVidia Shield TV Pro 2019 Beelink GT-King PRO UGOOS AM6 Pro
chipset Tegra X1 + Amlogic S922X Amlogic S922X
procesor 4xCortex-A53 @ 2,00 GHz

4xCortex-A57 @ 2,00 GHz

4xCortex-A73 @ 2,21 GHz 2xCortex-A53 @ 1,8 GHz 4xCortex-A73 @ 1,71 GHz 2xCortex-A53 @ 1,80 GHz
Përshtatës video GeForce 6 ULP (GM20B), bërthama 256 CUDA GPU Mali-G52 MP6 (850 MHz, 6.8 Gb / s) GPU Mali-G52 MP6 (850 MHz, 6.8 Gb / s)
RAM 3 GB (LPDDR4 3200 MHz) 4 GB (LPDDR4 3200 MHz) 4 GB (LPDDR4, 2800 MHz)
ROM 16 GB (3D EMMC) 64GB, SLC NAND eMMC 5.0 64 GB (3D EMMC)
Zgjerimi i ROM-it Po, USB Flash Po, kartat e kujtesës deri në 32 GB Po, kartat e kujtesës deri në 32 GB
Sistem operativ Android 9.0 Android 9.0 Android 9.0
Lidhje me tela Po, RJ-45, 1Gbit / s Po, RJ-45, 1Gbit / s Po, porta 1 Gbps RJ-45 (802.3IEEE 10 / 100 / 1000)
Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac 2.4GHz / 5GHz (2 × 2 MIMO) 802.11 a / b / g / n / ac: 2,4 + 5,8 GHz (MIMO 2T2R) 802.11 a / b / g / n / ac 2.4GHz / 5GHz (2 × 2 MIMO)
Bluetooth Bluetooth 5.0 me LE Teknologji Bluetooth 4.1 + EDR Bluetooth 5.0 me LE Teknologji
Nxitës i sinjalit Wi-Fi jo jo Po, antenat 2 nga 5db
Interfaces HDMI, 2xUSB 3.0, LAN, DC HDMI, Audio Out (3.5mm), MIC, 4xUSB 3.0, SD (deri në 32 GB), LAN, RS232, DC AV-out, AUX-in, microSD, LAN, 1xUSB 3.0, 3xUSB 2.0, HDMI 2.0, SPDIF, DC / 12V
Kartat e kujtesës Jo Do karta SD microSD 2.x / 3.x / 4.x, eMMC ver 5.0
Mbështetje 4K Po. 4Kx2K @ 60FPS, HDR Po. 4Kx2K @ 60FPS, HDR + Po. 4Kx2K @ 60FPS, HDR
Çmim 240-250 $ 140-150 $ 140-150 $

 

ТВ бокс Shield TV Pro 2019: обзор, характеристики

Kuti apo tastierë e vendosur në TV?

Fillimisht, TV-box nVidia Shield TV Pro 2019 pozicionohet si një tastierë lojrash në platformën Android. E gjithë mbushja ka për qëllim performancën maksimale në lojëra. Dhe interesant, parashtesa nuk është aspak e kufizuar në aplikacione Android. E gjithë çështja është se kutia e TV lehtë mund të lansojë lodra nga Lojërat nVidia në cilësimet maksimale. Po, ato që lojtarët janë mësuar të luajnë në një kompjuter personal ose laptop. Bubble flet për këtë në mënyrë më të detajuar në rishikimin e tij për orë (video më lart).

ТВ бокс Shield TV Pro 2019: обзор, характеристики

Sa i përket aftësive të Shield TV Pro për të luajtur përmbajtje video në formatin 4K, këtu është rendi i plotë. Mungesa e plotë e goditjes (ftohje aktive), mbështetje për të gjitha llojet e kodeve video, deshifrimi i tingullit të licencuar në një format të përshtatshëm. Dhe një bandë e cilësimeve të tjera që janë të dobishme për përdoruesit në funksionimin e tastierës. E vetmja gjë që duhet t'i kushtoni vëmendje është çmimi i një kutie televizive. Nëse blerësi nuk planifikon të "përdorë" lodra të ftohta nVidia, por ëndërron për një kuti të gjithëpërfshirëse për TV 4K, atëherë nuk ka asnjë mendim për të blerë Shield TV Pro.

 

 

Lexoni kështu
Translate »