Huawei Watch Fit Elegant - првиот чекор кон деловната класа

Изработен од полиран нерѓосувачки челик, Huawei Watch Fit Elegant е водич за кинеска марка. Купувачите веќе долго време очекуваат вакво нешто од Huawei. Но, сите нови предмети беа некако детски и неверојатни.

 

Huawei Watch Fit Elegant - потребна ви е елеганција и богатство

 

Најпријатниот момент во новитетот е металната основа на часовникот. Веднаш штом пластиката беше заменета со нерѓосувачки челик, паметниот часовник веднаш се трансформираше. Патем, производителот Huawei нуди да купи 2 модели одеднаш - за сребро (црно на полноќ) и за злато (ладен бел). Сè уште не мириса на скапоцени метали, но изгледот значително се промени. Ако работите продолжат вака, тогаш, наскоро, ќе видиме паметни часовници со платина или позлата.

Huawei Watch Fit Elegant – первый шаг к бизнес-классу

Слабата алка во Huawei Watch Fit Elegant е каишот. Нека производителот ни вети отпорност на истегнување, масло, температури. Но, изгледот на овој ремен за часовници го уверува купувачот дека станува збор за обичен гаџет за буџет. Часовникот е скап - лентата е страшна. Huawei итно треба да лансира ладни кожни ремени и метални нараквици. Во спротивно, деловната класа ќе помине покрај Кинезите.

 

Huawei Watch Fit Elegant - што е што

 

Правоаголниот AMOLED екран од 1.64 инчи додава богатство на паметните часовници. Како и пригодна резолуција на екранот - 280x456 пиксели. Огромното и единствено копче на страна му ја демонстрира на корисникот целосната сериозност на гаџетот.

 

Паметните часовници Huawei Watch Fit Elegant имаат оперативен систем Huawei Lite и се дизајнирани за 12 дена работа со едно полнење на батеријата. Часовникот има вграден GPS модул, сензори за отчукување на срцето и одредување на нивото на кислород во крвта. Сето ова е надополнето со стандарден сет на фитнес часовници, во форма на програми за обука. Часовникот е во состојба да го следи менструалниот циклус и спиењето, спроведувајќи деноноќно следење.

Huawei Watch Fit Elegant – первый шаг к бизнес-классу

Почетната цена на паметните часовници е 150 долари (веќе на европскиот пазар). Трошоците за другите региони, вклучително и Кина, сè уште не се дискутирани. Почетокот на продажбата е закажан за 26 март 2021 година.

 

Прочитајте исто така
Translate »