Тура на кралицата во Австралија 2019: легендите не умираат

4

По објавувањето на филмот „Боемска рапсодија“, кралицата повторно влезе во топ-листата на популарните уметници ширум светот. Легендарните песни се слушаат од радија низ целиот свет. И loversубителите на музиката се заинтересираа за концертните настапи на групата. Турнеја со кралица Австралија 2019 - масивна турнеја што не можете да ја промашите.

 

Queen tour Australia 2019

 

Предвидена е масовна обиколка на стадионите во Австралија за 2019-2020 година. Песните на големиот Фреди Меркјури ќе ги изведува вокалистот Адам Ламберт. „Рапсодија турнеја“ беше прекарот на планираната турнеја од австралиските новинари.

 Турнеја на кралицата во Австралија 2019

 

Културните песни и динамичен визуелен перформанс им ги ветува Квин на австралиските rockубители на рок. Изведувачите ветуваат добро расположение пред јавноста и решени се да ги освојат младите луѓе кои не се запознати со композициите на групата.

 

Queen tour Australia 2019

 

Туристите на кралицата во Австралија 2019 ќе бидат пуштени во продажба на април 15. Пред-нарачки, организаторите на настанот препорачуваат да се прават на Ticketek. Музика во живо, легендарни песни, возбудлив настап - се најдобро за обожавателите на кралицата.

 

Queen tour Australia 2019

 

Боемска рапсодија е филм со најголема заработка на сите времиња во Австралија. Рекордна сума: 55 милиони УСД Австралијците многу ја сакаат Квин, што значи дека со нетрпение очекуваат концерти во живо на стадионите во земјата.

Прочитајте исто така
коментари
Translate »