Beelink GT1-A Media Player me kontrollin e zërit

Një media player (TV BOX) është një pajisje elektronike shtëpiake e krijuar për të marrë skedarë nga një rrjet dhe për të luajtur në një ekran TV. Media player ka për qëllim deshifrimin e videos pa humbje të cilësisë. Gjatë rrugës, TV BOX është i pajisur me funksionalitet shtesë: duke luajtur video nga Interneti, duke përpunuar fotografi dhe muzikë, lodra për Android, një shfletues.

 

Një media player i fuqishëm 4K që mund të luajë çdo video pa frena, por me kontrollin e zërit është ëndrra e njohësve të videos me cilësi të lartë në ekranet televizive. Apple, Dune HD, Xiaomi, Zidoo - a është vërtet e nevojshme të harrohet, si një ëndërr e keqe? Lojtari i mediave Beelink GT1-A është më i fundit në 2019, i cili premton të plotësojë dëshirat e të gjithë klientëve që kërkojnë.

 

Медиаплеер Beelink GT1-A с голосовым управлением

 

Një procesor gjithëpërfshirës 8-core, një sasi e madhe RAM, Android 7.1 dhe funksionaliteti i kërkuar i shekullit të 21-të, do të krijojnë kushte më të mira për përdoruesit. Nga rruga, risia u shfaq në shitje. Edhe pse në Kinë, në dyqanet në internet, por kjo është çështje kohe. Një muaj ose dy, dhe një produkt i çertifikuar do të shfaqet në raftet e dyqaneve në vendin tonë. Pra, testi është vetëm rreth qoshes.

 

Beelink GT1-A Media Player me kontrollin e zërit

 

Android TV BOX ka për qëllim pronarët e teatrove shtëpiake, të cilët, të shtrirë para një ekrani të madh televiziv, dëshirojnë ta shohin videon në cilësi maksimale. Procesori Amlogic S912 me tetë bërthamat (Cortex-A53) është gati për 100 GB skedarë në formatin Blu-ray - kurrë nuk do të ketë frenim. Të paktën kështu pretendon marka kineze.

 

Медиаплеер Beelink GT1-A с голосовым управлением

 

Formati 4K është premtuar nga shumë prodhues të lojtarëve të mediave, por me kodifikimin H.265, 60 korniza për sekondë dhe dritën prapa dinamike HDR 10+, TV BOX, të cilat janë të pranishme në tregun e markave, për disa arsye ajo jep shfaqje rrëshqitëse. Por, sipas zhvilluesve, media player Beelink GT1-A do të përballojë detyra të ngjashme. Nga rruga, ata nuk harruan që tifozët të luanin tastierën. Kontrolluesi i videos nuk është i pari - Mali-T82, por me 4 bërthama shader është mjaft i përshtatshëm për të kërkuar lodra. Edhe pse, ata tashmë mund të fitonin zemrat e lojtarëve.

 

Kontrolli i zërit nuk është befasues, por nuk ka njeri në treg, as një pajisje të vetme në mënyrë të ngjashme me të njëjtën mënyrë të fuqishme. Xiaomi? Kinezët janë duke përparuar shumë телефоныPor me TV BOX, është e trishtueshme. Siaomi - një parashtesë që nuk ka një port gigabit për t'u lidhur me një rrjet lokal. Jepini asaj një skedar 70-100 gigabyte dhe merrni një fiasko në dalje në formën e frenimit të videos.

 

Медиаплеер Beelink GT1-A с голосовым управлением

 

Një port gigabit për t'u lidhur me një rrjet garanton gjerësinë e bandës së skedarëve deri në madhësi 500-600 GB (kinezët kanë bërë një media player Beelink GT1-A për të ardhmen). Wi-Fi 2.4G + 5.8G i premtuar duket i mjegullt në drejtim të shpejtësisë së transferimit të të dhënave - nuk mund ta bëni pa provuar.

 

3 GB RAM duke përdorur teknologjinë DDR4 dhe 32 GB memorje flash do t'ju lejojë të instaloni aplikacione më të kërkuara. Edhe pse, nëse flasim vetëm për të luajtur skedarë video, softueri Kodi nuk kërkon shumë.

 

Медиаплеер Beelink GT1-A с голосовым управлением

 

Versioni HDMI 2.0a, Bluetooth, USB janë kompleti standard me të cilin Beelink GT1-A player media krenohet. Chipi i pajisjes mbështet teknologjinë 3D, DLNA, Miracast dhe ka mbështetje shumë-gjuhësore. Vetëm në faqen zyrtare, lista nuk përfshin rusisht ose ukrainas.

 

Le të shpresojmë që parashtesa do të justifikojë karakteristikat e deklaruara. Në fund të fundit, prodhuesit shpesh shkruajnë njoftime të bukura, dhe si rezultat, përdoruesi merr një tjetër të metë. Ne jemi në pritje të testimit dhe një përmbledhje të detajuar.

Lexoni kështu
Translate »