Laptop për telekomandë: vlerësimi i modeleve të provuara

Puna në distancë është një nga formatet më të zakonshme të bashkëpunimit në Ukrainë. Megjithatë, ajo kërkon që punëtorët të gjejnë laptopë të mirë. Zgjedhja e modelit ideal varet nga shumë faktorë. Por nëse nuk doni të kuptoni të gjitha ndërlikimet e karakteristikave për një kohë të gjatë, por po kërkoni një pajisje që plotëson kërkesën "nxirreni nga kutia dhe përdorni", artikulli ynë do t'ju ndihmojë të bëni zgjedhjen e duhur. .

 

Acer Aspire 5: performancë e përballueshme për çdo ditë

Ky është një opsion i shkëlqyeshëm për punëtorët në distancë me një buxhet. Ndërsa nuk është laptopi më i fuqishëm në treg, një procesor AMD Ryzen 5 5500U me gjashtë bërthama, 8 GB RAM, një SSD 256 GB dhe një kartë grafike AMD Radeon e bëjnë atë një investim të denjë. Nëse jeni në mësimdhënien në internet, shkrimin e përmbajtjes, analizën e të dhënave dhe shumë lloje të tjera të punës, Laptopë Acer Aspire do t'ju shërbejë me besnikëri.

Gjithashtu, pajisja mori një ekran IPS 15,6 inç me rezolucion Full HD dhe ngopje të lartë të ngjyrave. Nuk është veçanërisht e ndritshme, por kur punoni në shtëpi kjo është mjaft e mjaftueshme. Jetëgjatësia e baterisë është 8 orë, grupi i portave përfshin USB-A, USB-C dhe HDMI.

MacBook Air 13 në M2: Mac i fuqishëm i rangut të mesëm

Ndërsa MacBook Pro janë laptopët më të njohur të Apple, Air on M2 mbetet opsioni më i përshtatshëm dhe me kosto efektive për punëtorët në distancë. Memoria e kombinuar 8 GB dhe konfigurimi SSD 256 GB ofron shumë hapësirë ​​për skenarët e përditshëm. Dhe nëse keni nevojë për më shumë performancë, mund të porosisni opsionin memorie të unifikuar 24 GB dhe 1 televizor.

Modeli vjen me një ekran 13,6 inç. Ekrani i lëngshëm i retinës ju lejon të përdorni laptopin tuaj për shikimin e grafikave dhe përmbajtjes. Ngjyrat janë të gjalla dhe natyrale, dhe shkëlqimi maksimal është 500 nits.

Kamera e internetit mori një përditësim të rëndësishëm. Me rezolucion 1080p, videothirrjet dhe konferencat do të jenë të qarta dhe grupi i mikrofonit të trefishtë siguron transmetim të qartë të zërit. Me një jetëgjatësi 18-orëshe të baterisë, punëtorët në distancë mund të lëvizin lirshëm nëpër apartament pa pasur nevojë të shqetësohen për gjetjen e një burimi energjie.

HP Spectre x360: Shkathtësi dhe komoditet 2-në-1

Laptopi 16 inç kombinon komoditetin dhe fuqinë, duke e bërë atë një nga opsionet më të mira për çdo detyrë. Me një procesor i14-7H me 12700 bërthama, ai mund të përballojë lehtësisht aplikacione të vështira për redaktimin dhe redaktimin e fotografive. I kombinuar me 16 GB RAM dhe një SSD masiv 1 TB, mund ta përdorni këtë laptop për një gamë të gjerë nevojash pune në distancë.

Dizajni fleksibël ju lejon të kaloni midis modalitetit të laptopit, tabletit dhe qëndrimit. Paketa përfshin një stilolaps MPP2.0. Ky është aksesori i përsosur për ata që mbajnë shënime me dorë ose punojnë në fushën krijuese.

Lexoni kështu
Translate »