TV BOX VONTAR X3: punonjësi më i mirë i buxhetit në vitin 2020

Gara e vazhdueshme në tregun e kutive televizive po vazhdon ende në një fund logjik. Prodhuesit u vendosën në çipin Amlogic S905X3 dhe po përpiqen të zbulojnë plotësisht potencialin e tij. Tani lufta është për memorie, ndërfaqe dhe funksionalitet. Në segmentin e buxhetit, TV BOX VONTAR X3 është forcuar plotësisht. Parashtesa tërheq me çmimin e saj dhe aftësitë teknike.

TV BOX VONTAR X3: лучший бюджетник 2020 года

Technozon ofron një përmbledhje të sinqertë të boksit në TV. Të gjitha lidhjet e autorit në fund të artikullit.

 

TV BOX VONTAR X3: specifikimet

prodhues VONTAR (Kinë Guangdong)
patate të skuqura Amlogic S905X3
procesor 4хARM Cortex-A55 (deri në 1.9 GHz), procesi 12nm
Përshtatës video Mali-G31 MP2 (bërthamat 650 MHz, 6)
kujtesë e gjallë 4 GB (DDR4, 3200 MHz)
Kujtim i vazhdueshëm 32 / 64 / 128 GB (Flash eMMC)
Zgjerimi i ROM-it Po, kartat e kujtesës
Sistem operativ Android 9.0
Përditësoni mbështetjen Po, inline
Rrjet me kabllo Po, RJ-45 (1Gbits)
Rrjet pa tel 802.11 a / b / g / n / ac 2.4GHz / 5GHz (2 × 2 MIMO)
Prania e antenave Jo
Bluetooth Po versioni 4.0
Interfaces 1x USB 3.0

1x USB 2.0

HDMI 2.1 (mbështet HD CEC, Dynamic HDR dhe HDCP 2.2, 4K @ 60, 8K @ 24)

AV-out (standard 480i / 576i)

SPDIF

RJ-45 (10/100/1000)

DC (5V / 2A, tregues i energjisë blu)

Mbështetje e kartës së kujtesës Po, microSD deri në 64 GB
Rrënjë Po
Управление Kontrolli i largët IR, kontrolli i zërit, xhiroskopi
Paneli dixhital Po
Çmim 30-50 $

TV BOX VONTAR X3: лучший бюджетник 2020 года

Për përfitimet e TV BOX VONTAR X3 ju mund të shtoni me siguri mbështetje për Amlogic Video Engine (AVE) në nivelin e harduerit. Parashtesa është në gjendje të kodojë dhe deshifrojë formatet e mbrojtura të videos dhe tingullit. Dekoderi audio mbështet të gjitha formatet e njohura dhe i distilon në mënyrë të përsosur ato në 5.1 dhe 7.1. Si rezultat, blerësi merr një "kombinim" të plotë për TV, i cili di gjithçka.

 

TV BOX VONTAR X3 me një shikim

Paketimi elegant dhe një kuti e barabartë tërheqëse, krijojnë një përvojë të këndshme kur takoheni së pari. Nga jashtë, kutia e TV duket e lezetshme - bojë lufte me ngjyra të errëta. Nga rruga, përshtypja e parë se tastiera ishte krijuar për lojëra u konfirmua gjatë testimit.

TV BOX VONTAR X3: лучший бюджетник 2020 года

Cilësia e ndërtimit është e mirë. Dizajni meriton vëmendje. Kinezët nuk ishin shumë dembelë dhe e bënë çështjen të bukur dhe të fortë. Por telekomanda që vjen me kit është më shumë si një produkt gjysëm i gatshëm. Për fat të mirë, shitësit në dyqanet online morën parasysh papërsosmërinë e kutisë së vendosur dhe ofruan që menjëherë të blinin një telekomandë normal. Por këto janë truket.

TV BOX VONTAR X3: лучший бюджетник 2020 года

Në lidhje me përdorshmërinë. Nisësi i mjerë dhe çuditshmëria në kontrollin e zërit prishin pamjen e madhe. Ndoshta prodhuesi do të përfundojë firmware dhe të gjitha problemet do të zhduken. Por kjo është një teori. Deri më tani, shikimi i përmbajtjes në TV është i pakënaqshëm.

TV BOX VONTAR X3: лучший бюджетник 2020 года

Nga ana tjetër, TV BOX VONTAR X3 ka një performancë të shkëlqyeshme. Nuk ka plotësisht vonesa në lojëra dhe nuk ka asnjë goditje në aplikimet e provave. Papritur. Një sasi e madhe ROM (për versionin 128 GB) dhe një çip i fuqishëm përcaktojnë drejtpërdrejt qëllimin e tastierës.

TV BOX VONTAR X3: лучший бюджетник 2020 года

Thashethemi se Vontar bleu një version OEM tastierë HK1 dhe, me një përsosje të vogël, ai e lëshoi ​​atë në treg nën emrin e tij. Duke pasur parasysh ngjashmëritë në pamjen dhe plotësimin, është e lehtë të besosh në deklarata të tilla.

TV BOX VONTAR X3: лучший бюджетник 2020 года

Në klasën e buxhetit (deri në 50 dollarë), pajisja praktikisht nuk është e barabartë në performancë dhe funksionalitet. Prandaj, ne mund të rekomandojmë në mënyrë të sigurt boksin TV për të gjithë përdoruesit që planifikojnë të shikojnë përmbajtje video me cilësi të lartë dhe të luajnë lojëra Android. Duke u përqëndruar në lodra, është më mirë t'i jepni përparësi versionit me 128 GB ROM dhe të merrni një gamepad normal. Ju mund të blini një set-top box me çmimin e partnerit TeraNews duke përdorur lidhjen: https://s.zbanx.com/r/EoaseMNZD7HO

 

Lexoni kështu
Translate »