Паметен телефон Xiaomi CC9: најава за нова линија

1 189

Кинескиот гигант зазеде силна позиција на глобалниот пазар за производство на високо квалитетни и достапни мобилни телефони. И сега е време да се оди на нови хоризонти. Паметниот телефон Xiaomi CC9, поточно цела линија на уреди е подготвен да ги освои срцата на корисниците.

Паметен телефон Xiaomi CC9: најава за нова линија

Новата линија на кинескиот производител вклучува модели: CC9, CC9e и CC9 Meitu Edition. Сите уреди се засноваат на Mi 9, поточно, се целосно изменета верзија на предводникот. Со една разлика - наместо моќниот процесор Qualcomm Snapdragon 855, новиот производ го доби Snapdragon 710.

Xiaomi CC9 паметен телефон: предности

Кинезите се предвидлив народ. Siaomi знае како да заштеди и да не изгуби клиент. CC9 има сличен Mi9 AmoLED 6,39 инчен FullHD дисплеј + екран со скенер за отпечатоци. Осветленост на екранот 600 cd / m2.

Паметен телефон Xiaomi CC9: најава за нова линија

На корисниците им треба квалитетно селфи - нема проблем. Главната камера е Sony IMX586 со резолуција од 48 MP, а предната камера на 32 MP со отвор од F / 1,6. NFC адаптер, инфрацрвен емитер, Звук Hi-Res HD - стандарден сет за современи паметни телефони.

Но, со автономија, паметниот телефон Xiaomi CC9 дури го надмина предводникот Mi 9. Производителот инсталира батерија со капацитет од 4030 mAh. Со оглед на тоа што постои „слаб“ процесор Snapdragon 710, новитетот ќе демонстрира долгорочно работење со едно полнење.

Xiaomi забележува дека паметниот телефон ќе излезе во продажба во три бои. „Искра на сонцето во снегот“ - како што е белата, во класична црна варијација и во сина кутија со спирали за потписи. Раководителот на компанијата Леи Зун ги објави и цените на паметните телефони. Минималната цена на верзијата 6 / 64 е 260 американски долари. Паметен телефон со 6 GB RAM меморија и блиц 128 - 290 $. Цените се за кинескиот пазар. Можете да купите телефон овде.

Прочитајте исто така
коментари
Translate »