Smartphone Xiaomi CC9: njoftimi i një linje të re

1 683

Gjigandi kinez ka marrë një pozicion të fortë në tregun global për prodhimin e telefonave celularë me cilësi të lartë dhe të përballueshme. Dhe tani është koha për të shkuar në horizonte të reja. Smartphone Xiaomi CC9, ose më saktë një linjë e tërë pajisjesh është e gatshme të fitojë zemrat e përdoruesve.

Smartphone Xiaomi CC9: njoftimi i një linje të re

Linja e re e prodhuesit kinez përfshin modele: CC9, CC9e dhe CC9 Meitu Edition. Të gjitha pajisjet bazohen në Mi 9, ose më saktë, janë një version plotësisht i modifikuar i flamurit. Me një ndryshim - në vend të procesorit të fuqishëm Qualcomm Snapdragon 855, produkti i ri mori Snapdragon 710.

Smartphone Xiaomi CC9: avantazhe

Kinezët janë një popull i parashikueshëm. Siaomi di si të kursejë dhe të mos humbasë një klient. CC9 ka një ekran të plotë FullHD + Mi9 AmoLED AmoLED 6,39 inç i ngjashëm + me një skanues të gjurmëve të gishtërinjve. Shkëlqimi i ekranit 600 cd / m2.

Smartphone Xiaomi CC9: njoftimi i një linje të re

Përdoruesit kanë nevojë për një selfie cilësore - nuk ka problem. Kamera kryesore është Sony IMX586 me një rezolutë të 48 MP, dhe kamerën e përparme në 32 MP me një hapje prej F / 1,6. Përshtatës NFC, emetues infra të kuqe, tingull Hi-Res HD - një set standard për smartphone inteligjentë moderne.

Por, me autonomi, smartphone inteligjent Xiaomi CC9 madje e tejkaloi anijen Mi 9. Prodhuesi instaloi një bateri me një kapacitet 4030 mAh. Duke pasur parasysh se ekziston një procesor "i dobët" Snapdragon 710, risia do të demonstrojë një operacion afatgjatë me një akuzë të vetme.

Xiaomi vëren se smartphone do të dalë në shitje në tre ngjyra. "Shkëndija të diellit në dëborë" - të tilla si të bardha, me një variant klasik të zi, dhe në një rast blu me spirale nënshkrimi. Kreu i kompanisë, Lei Zun, gjithashtu ka njoftuar çmimet e smartphone. Kostoja minimale e versionit 6 / 64 është 260 dollarë amerikanë. Një smartphone me 6 GB RAM dhe flash 128 - 290 $. Mimet janë për tregun kinez. Mund të blini një telefon këtu.

Lexoni kështu
Komente
Translate »