Ugoos AM7 Smart TV - shitjet filluan

Kutia e TV Ugoos AM7 është në shitje. Njerëzit nga të gjitha vendet nxituan të porosisin një vegël nga faqet e internetit kineze. Duket se mund të jeni të lumtur dhe të rreshtoheni për blerje. Por doli që jo gjithçka është aq e qetë dhe e bukur sa na premtoi prodhuesi. TV-Box sigurisht që do të gjejë blerësin e tij, por a ka ndonjë kuptim të hedhësh 150 dollarë. Le të përpiqemi ta kuptojmë këtë çështje.

Ugoos AM7 Smart TV – стартовали продажи

Ugoos AM7 Smart TV - Specifikimet

 

Sistem operativ Android 11.0
chipset Amlogic S905x4
procesor 4хARM Cortex A55 (deri në 2 GHz)
Kartelë video ARM Mali-G31 MP2
kujtesë e gjallë LPDDR4 4 GB (3200 MHz)
ROM 32 GB (EMMC)
Rrjet me kabllo RJ45 1 GB (IEEE 802.3 10/100 / 1000M Ethernet)
Rrjet pa tel 2.4G + 5G IEEE 802.11 a / b / g / n / ac / ax 2 × 2 MIMO.
Bluetooth Versioni 5.0 me teknologjinë LE
HDMI 2 dalje: HDMI 2.1 dhe 2.0
USB 3хUSB 3.0 me shpejtësi të shpejtë, 1xUSB 2.0 host, 1хTypeC (OTG)
Dalja e zërit 1xSPDIF dhe 1xAV (jashtë 3.5 mm)
Ekran LCD Jo, ndriçim LED i butonit të energjisë
Antena Wi-Fi Po, 2 copë
Dimensionet pa antena 117x117x18.5 mm
peshë Gram 300
Çmimi (Kinë) $ 130 150-

 

Ugoos AM7 Smart TV – стартовали продажи

Thirrja e specifikimeve teknike të Ugoos AM7 cool është një gënjeshtër. Prodhuesi instaloi chipsetin 2020 dhe nuk denjoi të zgjerojë vëllimet e kujtesës. Nëse ROM mund të zgjerohet duke përdorur një makinë USB, atëherë asgjë nuk mund të bëhet me RAM -in. Nga ana tjetër, me përshpejtuesin grafik ARM Mali-G31 MP2, nuk ka asgjë për të kapur në lodra produktive. Rezulton se set-top box është thjesht për të parë video nga burime të ndryshme.

Ugoos AM7 Smart TV – стартовали продажи

Nga rruga, një pikë më interesante. Kutia tregon mbështetje për 4K @ 60FPS, dhe kutia Ugoos AM7 përmban 1 port HDMI 2.1. Një kombinim shumë i çuditshëm. Besohet se prodhuesi, me ndihmën e firmware, do të jetë në gjendje të mbështesë 8K @ 60FPS. Kjo është tashmë interesante për pronarët e projektuesve dhe televizorëve të mëdhenj.

 

Ugoos AM7 - pajisje, cilësi, rishikime

 

Kompleti i plotë është standard - një set -top box, brirë (antena), një telekomandë, një kabllo HDMI dhe një furnizim me energji elektrike. Telekomanda është e markës Ugoos. Por kinezët, në katet e tregtimit, ofrojnë mundësi shtesë në komplet. Më mirë të blini menjëherë G20S PRO, meqenëse telekomanda amtare është shumë e trishtueshme për t'u përdorur.

Ugoos AM7 Smart TV – стартовали продажи

Asnjëherë nuk ka pasur ndonjë pyetje në lidhje me cilësinë e ndërtimit të tastierave Ugoos. Ky është një produkt vërtet i plotë për konsumatorin përfundimtar. Më vjen mirë që të gjitha portet janë të vendosura pikërisht në qendër të prerjes, asgjë nuk kërcet. Antenat janë instaluar në mënyrë të ngurtë në çdo kënd dhe butoni i energjisë lëshon parashtesën Ugoos AM7 që nga shtypja e parë. Mund ta blini vegël në ngjyra të bardha, blu dhe të zeza. Deri më tani, vetëm parashtesat e bardha janë në shitje.

 

Duke gjykuar nga reagimet nga blerësit dhe shikuesit, mendimet rreth kutisë së televizorit ndryshojnë. Ata që kanë blerë tashmë Ugoos AM7 janë të lumtur për produktin e ri dhe ndajnë përshtypjet e tyre mbi cilësinë e riprodhimit të videos. Njerëzit janë veçanërisht të kënaqur me zërin, i cili transmetohet pa shtrembërim në procesorin AV, dhe më pas në akustikë me cilësi të lartë. Por përdoruesit e zellshëm ankohen për çmimin shumë të lartë. Për të njëjtat para, mund të blini NVIDIA SHIELD, e cila është më e përshtatshme për t’u përdorur, mbështet lojëra kompjuterike dhe riprodhon video dhe zë në cilësinë më të mirë pa asnjë problem.

Ugoos AM7 Smart TV – стартовали продажи

Parashtesa Ugoos AM7 Smart TV doli të ishte shumë e diskutueshme. Çmimi i tij është qartë i mbivlerësuar. Shtë i përshtatshëm për të blerë një vegël me një çmim nën 100 dollarë. Dhe lërini blogerët në Youtube të përplasin kokën në tryezë dhe të bërtasin se sa i lezetshëm është ky vegël, kjo është një gënjeshtër. Ato janë të pajisura me një parashtesë për rishikim nga prodhuesi për qëllime reklamimi. Eksitimi, në çdo rast, do të ulet. Dhe Ugoos AM7 do të bjerë në çmim në shenjën e duhur. Tani është jashtëzakonisht jofitimprurëse për ta blerë atë - është një produkt i papërpunuar i mbledhur në një chipset të vjetër.

 

Ju mund të shikoni rishikimet e klientëve dhe të blini një kuti vendosëse të Ugoos AM7 Smart TV duke përdorur këtë flamur:

Ugoos AM7 Smart TV – стартовали продажи

Lexoni kështu
pidhi lagur bukur duket e dashur diletant gëzon lojëra me gojë jep një goditje të madhe.
xxx aziatike nxehtë natyrore trupi camgirl ngacmoj pidhi.
xxx euro amator tip i keq.
Translate »