Украіна разграміла зборную Албаніі: 4-1

Тры галы запар у першым тайме без адказу - так пачалі ўкраінскія футбалісты гульню супраць зборнай Албаніі. Разгромны таварыскі матч скончыўся з лікам 4: 1 - паведамілі ў федэрацыі футбола Украіны.

Украина разгромила сборную Албании: 4-1Першы мяч у вароты суперніка забіў Яўген канаплянкі. Наступныя два мяча ў варотах апынуліся дзякуючы Андрэю Ярмоленка. Пасля першага тайма албанцы ўключыліся ў гульню. На 89-й хвіліне Эмануэле Ндой адкрыў лік на карысьць сваёй каманды. Аднак удача зборнай Албаніі на гэтым і скончылася. Яўген канаплянкі паўтарыў ўдар па варотах і забіў 4-й гол албанцам.

Гульня за першынство паміж Албаніяй і Украінай адбылася ў Францыі, на стадыёне Каміль Фурнье.

Украина разгромила сборную Албании: 4-1Як адзначаюць у СМІ, ад украінскіх футбалістаў ніхто не чакаў такога рахунку. Нават з улікам таго, што на поле выйшлі падапечныя легендарнага спартоўца, Андрэя Шаўчэнка. Застаецца спадзявацца, што ўкраінскія футбалісты не страцяць спрыт у забіванні галоў і прывядуць краіну на вяршыню славы.