Снукър Мастърс: Шампионат в Саудитска Арабия

За първи път в историята на World Snooker първенството ще се проведе в Саудитска Арабия. Snooker Masters ще се проведе в Рияд от 4 до 10 на октомври 2020. Наградният фонд на шампионата е 2.5 милиона евро. Според организаторите победителят, който спечели първо място, ще замине с печалба от половин милион евро. Останалата сума от наградния фонд ще бъде разделена между участниците в играта.

Snooker Masters: чемпионат в Саудовской Аравии

Снукърски майстори: политически фон

Председателят на World Snooker, Бари Хърн, тържествено обяви на целия свят за ново постижение в снукър. В крайна сметка това е гигантски скок за всички играчи и фенове, които са свикнали на състезания в Америка и Европа. Привличането на Близкия изток към такъв спорт е успех.

Какво не може да се каже за политиците и международните правозащитни организации. След обявяването на времето на първенството по снукър мастърс, отрицателните отзиви паднаха на организаторите. Например прословутият Amnesty International обяви недопустимостта на провеждане на първенства в мюсюлманска страна. Объркани от организацията са ограниченията на свободата на словото на жените и смъртното наказание за престъпления.

Игра снукър и участници

Шампионатът по снукър мастърс е предназначен за участници в 128 и три кръга. Първият кръг трябва да отнеме играча на 64. Вторият е 32. В резултат на това в третия кръг най-добрите спортисти ще се състезават за първенството. Започвайки от втория кръг, оценката ще бъде присъдена на всички играчи. Това ще позволи на организаторите да направят класиране за петдесет играчи и да отбележат всички с ценни награди. Имайки предвид, че във всички спортове само първите участници в 3 получават награди, това решение изглежда много интересно и привлекателно.

Остава да изчакаме до есента на 2020 година, за да може поне от телевизионния екран да видим тази грандиозна конкуренция сред най-добрите снукър играчи в света. Що се отнася до събитията от World Snooker, преди първенството организацията е насрочила около 20 рейтингови събития. Между другото, общият награден фонд за тях е определен на 15 милиона евро.