Изабела Арантес: Бразилската starвезда го освојува светот

Сјајните списанија веќе не се во тренд - да станат познати, само инсталирајте Instagram и привлечете го вниманието на јавноста. Така се случи и почетниот модел Изабела Арантес (Изабела Арантес) од Бразил. Девојчето објавува свои фотографии и материјали за модата.

 

Изабелла Арантес (Isabella Arantes)

 

Регистрирајќи се во 2013 во малку познатата социјална мрежа во тоа време, Изабела се стекна со 2019 година 50 000 вистински претплатници. Бразилската starвезда секојдневно прикачува фотографии на социјалната мрежа и ги споделува нејзините впечатоци од облеката. Особено, модната уметност ја претставува брендот Ла Бела, која е позиционирана во производството на долна облека.

 

Изабелла Арантес (Isabella Arantes)

Изабела Арантес: личен живот

Манекенката е родена на 29 во јуни 1997 во годината (таа е 21 година). Според хороскопот - карцином. Место на раѓање и живеење - Бразил. Хоби - танцување. Познато е дека theвездата на Бразил беше дел од танчерската група Домингао до Фаустао. Брачен статус - не е во брак. Ако им верувате на медиумите, Изабела Арантес ја шармираше со својата убавина славниот бразилски фудбалер - Нејмар да Силва. Во фото албумот на Инстаграм, во „личниот“ дел, има фотографии од Изабела само со нејзиниот внук.

 

Изабелла Арантес (Isabella Arantes)

 

Главниот извор на приход е социјалната мрежа Инстаграм. Главниот град на моделот е приближно 100 илјади долари. 2019 година за Изабела се покажа како успешна. Манекенката беше меѓу десетте најубави девојки на планетата. Стилистите тврдат дека новата starвезда од Бразил има одлична иднина.

Прочитајте исто така
Translate »