Украина ја совлада репрезентацијата на Албанија: 4-1

Три гола во низа во првото полувреме без одговор - вака украинските фудбалери го започнаа натпреварот против репрезентацијата на Албанија. Метежот пријателски натпревар заврши со резултат 4: 1 - соопшти украинската фудбалска федерација.

Украина разгромила сборную Албании: 4-1Првиот гол во противничкиот гол го постигна Евгениј Коноплјанка. Следните два гола во голот беа благодарение на Андреј Јармоленко. По првото полувреме, Албанците се приклучија во играта. Во 89 минута, Емануел Ндој отвори сметка во корист на својот тим. Сепак, тука заврши среќата на репрезентацијата на Албанија. Јуџин Коноплјанка повтори удар на гол и го постигна голот на 4 на Албанците.

Шампионатскиот натпревар меѓу Албанија и Украина се одржа во Франција, на стадионот Камил Фурнир.

Украина разгромила сборную Албании: 4-1Како што е забележано во медиумите, никој не очекувал слична сметка од украинските фудбалери. Дури и имајќи го предвид фактот дека одделенијата на легендарниот спортист Андреј Шевченко излегоа на теренот. Се надеваме дека украинските фудбалери нема да го загубат својот ремен за постигнување голови и ќе ја водат земјата до врвот на славата.