Ukraina mposhti ekipin kombëtar të Shqipërisë: 4-1

Tre gola me radhë në pjesën e parë pa një përgjigje - kjo është mënyra se si lojtarët e futbollit ukrainas filluan lojën kundër kombëtares së Shqipërisë. Ndeshja miqësore dërrmuese përfundoi me rezultatin 4: 1 - tha Federata e Futbollit e Ukrainës.

Украина разгромила сборную Албании: 4-1Goli i parë në golin e kundërshtarit u shënua nga Evgeny Konoplyanka. Dy golat e rradhës në gol ishin falë Andrei Yarmolenko. Pas pjesës së parë, shqiptarët u bashkuan në lojë. Në minutën e 89, Emanuele Ndoy hapi një llogari në favor të ekipit të tij. Sidoqoftë, fati i kombëtares së Shqipërisë mbaroi këtu. Eugene Konoplyanka përsëriti një goditje në gol dhe shënoi golin e 4 për shqiptarët.

Loja e kampionatit mes Shqipërisë dhe Ukrainës u zhvillua në Francë, në Camille Fournier Stadium.

Украина разгромила сборную Албании: 4-1Siç është cekur në media, askush nuk priste një llogari të ngjashme nga futbollistët e Ukrainës. Edhe duke marrë parasysh faktin se repartet e atletit legjendar Andrei Shevchenko dolën në fushë. Shpresohet që lojtarët e futbollit ukrainas nuk do ta humbin dot aftësinë e tyre për të shënuar gola dhe do ta çojnë vendin në majën e famës.