Amazfit GTS 2e и GTR 2e - паметни часовници за 115 долари

1

Кинеската компанија Хуами официјално го објави почетокот на продажбата на паметни часовници од сериите Amazfit GTS 2e и GTR 2e. Цената на гаџетите е 115 долари во Кина. Со оглед на обилната функционалност и скапиот изглед, цената е многу прифатлива.

 

Amazfit GTS 2e и GTR 2e – умные часы за $115

 

Amazfit GTS 2e и GTR 2e - паметни часовници

 

АМОЛЕД-екран, мониторинг на отчукувањата на срцето и спиењето, откривање на сатурација на кислород во крвта. Тешко е да се замисли паметен часовник без таква функционалност. Но, новите производи имаат нова технологија - откривање на температура. Вградениот термометар е навистина посакуван од многу корисници. Amazfit GTS 2e и GTR 2e имаат GPS приемник и Wi-Fi модул. Постои заштита од краткорочно потопување во вода (5 банкомат). Автономија на Amazfit GTS 2e - 14 дена, Amazfit GTR 2e - 24 дена.

 

Amazfit GTS 2e и GTR 2e – умные часы за $115

 

Покрај бараните функции, паметните часовници изгледаат многу претставително. Дури и скапо. Стилското метално тело и удобниот ремен што може да се заменуваат додаваат софистицираност на гаџетот Amazfit. Според дизајнот, GTR 2e има заоблено куќиште (слично на часовник Amazfit GTR 2)и GTS 2e е правоаголен.

Прочитајте исто така
коментари
Translate »