CHUWI HeroBook Air është një laptop jashtëzakonisht i lirë

Po, produktet e markës kineze Chuwi shoqërohen më shpesh me fshesa me korrent të lira robotësh ose tableta buxhetorë. Dhe më pas një laptop ultra i hollë me një çmim interesant. Për CHUWI HeroBook Air me diagonale 11.6 inç kërkojnë vetëm 160 Euro. Për më tepër, me një mbushje elektronike shumë interesante. Për shfletimin në internet, mësimin dhe multimedian, laptopi është thjesht i përsosur.

 

CHUWI HeroBook Air - avantazhet dhe disavantazhet

 

Avantazhi kryesor është çmimi i ulët. Edhe në tregun sekondar, një laptop me performancë të ngjashme do të jetë 50-100% më i shtrenjtë. Dhe këtu blerësi merr:

 

  • Dimensionet kompakte dhe pesha e lehtë.
  • Ekziston një version me ekran me prekje (+10 Euro në listën e çmimeve).
  • 12 orë funksionim të vazhdueshëm me një karikim të vetëm të baterisë.
  • Platformë produktive në internet dhe mësimi (Celeron N4020, 4 GB RAM dhe 128 GB SSD).
  • Mbështetje për daljen 4K përmes HDMI (4096×2160@60Hz).

CHUWI HeroBook Air – сказочно дешевый ноутбук

Kostoja e ulët e laptopit CHUWI HeroBook Air ofron një ekran të klasit të dytë. Matrica TN me rezolucion HD Ready (1366x768) prish të gjithë pamjen. Më vjen mirë që në ekranin 11.6 inç, pikat nuk janë aq të dukshme sa në laptopët 14 dhe 15 inç.

CHUWI HeroBook Air – сказочно дешевый ноутбук

Procesori Celeron N4020 bazohet në teknologjinë 14 nm. Por ai mbështet memorien DDR4. Me një frekuencë prej 2.8 GHz dhe një cache prej 4 MB, nuk duhet të prisni shumë efikasitet, por konsumi në modalitetin Turbo është vetëm 6 vat.

 

Përshpejtuesi i integruar i grafikës UHD Graphics 600 nuk mbështet lojëra moderne. Edhe në cilësimet më të ulëta. Por prodhuesi menjëherë përshkroi prioritetet e tij. Laptopi CHUWI HeroBook Air është një mjet për institucionet arsimore dhe lundrimin në internet. Për 160 Euro thjesht nuk ka analoge. Edhe në tregun sekondar. Ju mund të blini një vegël për një fëmijë. Nëse prishet, nuk do të jetë keq ta hidhni.

CHUWI HeroBook Air – сказочно дешевый ноутбук

Mund të mësoni specifikime të hollësishme ose të blini një laptop CHUWI HeroBook Air nga partnerët tanë kinezë nga kjo lidhje.

Lexoni kështu
Translate »