Η Ουκρανία νίκησε την εθνική ομάδα της Αλβανίας: 4-1

Τρία γκολ σε σειρά στο πρώτο ημίχρονο χωρίς απάντηση - έτσι οι ουκρανοί ποδοσφαιριστές ξεκίνησαν το παιχνίδι ενάντια στην εθνική ομάδα της Αλβανίας. Ο συντριπτικός φιλικός αγώνας τελείωσε με το σκορ 4: 1 - είπε η Ουκρανική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία.

Украина разгромила сборную Албании: 4-1Το πρώτο γκολ στο στόχο του αντιπάλου σημείωσε ο Εβγκένι Κονόπλινκα. Τα επόμενα δύο γκολ στο γκολ ήταν χάρη στον Andrei Yarmolenko. Μετά το πρώτο εξάμηνο, οι Αλβανοί μπήκαν στο παιχνίδι. Στο λεπτό 89, ο Emanuele Ndoy άνοιξε λογαριασμό υπέρ της ομάδας του. Ωστόσο, η τύχη της εθνικής ομάδας της Αλβανίας έληξε εκεί. Ο Eugene Konoplyanka επανάλαβε ένα σουτ στο γκολ και σημείωσε το στόχο του 4 στους Αλβανούς.

Το παιχνίδι πρωταθλήματος μεταξύ Αλβανίας και Ουκρανίας πραγματοποιήθηκε στη Γαλλία, στο στάδιο Camille Fournier.

Украина разгромила сборную Албании: 4-1Όπως σημειώνεται στα μέσα μαζικής ενημέρωσης, κανείς δεν περίμενε παρόμοιο λογαριασμό από τους Ουκρανούς ποδοσφαιριστές. Ακόμη και λαμβάνοντας υπόψη το γεγονός ότι οι θάλαμοι του θρυλικού αθλητή Αντρέι Σεφτσένκο πήραν στο πεδίο. Ελπίζουμε ότι οι Ουκρανοί ποδοσφαιριστές δεν θα χάσουν την ικανότητά τους να σημειώσουν στόχους και θα οδηγήσουν τη χώρα στην κορυφή της φήμης.