Ucraina a învins echipa națională a Albaniei: 4-1

Trei goluri la rând în prima repriză fără răspuns - așa au început jucătorii de fotbal din Ucraina jocul împotriva echipei naționale a Albaniei. Meciul amical zdrobitor s-a încheiat cu scorul 4: 1 - a spus Federația Ucrainei de Fotbal.

Украина разгромила сборную Албании: 4-1Primul gol în poarta adversarului a fost marcat de Evgeny Konoplyanka. Următoarele două goluri din gol au fost grație lui Andrei Yarmolenko. După prima repriză, albanezii s-au alăturat jocului. În minutul 89, Emanuele Ndoy a deschis un cont în favoarea echipei sale. Totuși, norocul echipei naționale a Albaniei s-a încheiat acolo. Eugene Konoplyanka a repetat un șut pe poartă și a marcat golul 4 pentru albanezii.

Jocul campionatului dintre Albania și Ucraina a avut loc în Franța, pe stadionul Camille Fournier.

Украина разгромила сборную Албании: 4-1După cum sa menționat în mass-media, nimeni nu se aștepta la un cont similar din partea jucătorilor de fotbal din Ucraina. Chiar ținând cont de faptul că secțiile legendarului sportiv Andrei Șevcenko s-au dus pe teren. Se speră că jucătorii de fotbal din Ucraina nu își vor pierde calea pentru a marca goluri și vor duce țara în topul faimei.