Kampioni i ish-atletikës në botë, Nicholas Bett Vdes

Aksidentet automobilistike pretendojnë jetën e dhjetëra njerëzve çdo ditë. Dhe njerëzimi kujton problemin vetëm në ato raste kur personalitete të famshme vdesin. Kujtojmë, të paktën Viktor Tsoi - një këngëtar i preferuar i rrokut në mesin e të rinjve të 90. Ose Princesha Diana, e cila vdiq në Paris, në një aksident automobilistik. Yjet e popit, aktorët e filmit, atletët dhe politikanët - vdekja në rrugë nuk kursen askënd. Kështu, në 7 të Gushtit 2018 të vitit, atleti legjendar Nicholas Bett ndërroi jetë.

Kampioni i ish-atletikës në botë, Nicholas Bett Vdes

Kampioni botëror në pengesa vdiq në një moshë të re - 28 vjet. Sipas shërbimit të shtypit të IAAF, aksidenti ndodhi në veriperëndim të Kenya, në Nadi.

Экс-чемпион мира по лёгкой атлетике Николас Бетт погиб

Versioni zyrtar - Unë nuk e menaxhova makinën.

Mediat vunë re se ish-kampioni botëror në atletikë, Nicholas Bett, pasi u kthye nga garat e rradhës të zhvilluara në Afrikë, u fut pas timonit të një makine. Moti i mjegullt dhe një shteg i lagësht mund të krijojnë një emergjencë. Makina fluturoi në hendek.

Экс-чемпион мира по лёгкой атлетике Николас Бетт погибNicholas Bett fitoi famën botërore në Pekin, ku në 2015 mori një medalje të artë. Në një distancë prej metër 400, Kenyan vendosi një rekord. Vlen të përmendet se atleti 28-vjeçar u bë kampioni i parë në historinë e Kenia në një distancë më të vogël se metra 800.

Lexoni kështu
Komente
Translate »