Subaru Impreza është kthyer, por a kemi nevojë për një hatchback?

Një model i përditësuar i koncernit japonez, Subaru Impreza 2024 u prezantua në Auto Show në Los Angeles. Ky është gjenerata e 6-të e modelit, i cili ka marrë një sërë përmirësimesh interesante. Prodhuesi pretendon se risia do të dalë në shitje në fillim të vitit 2023. Tani për tani do të jetë i disponueshëm vetëm në tregun amerikan.

 

Hatchback i përditësuar Subaru Impreza 2024

 

Risia do të jetë në dispozicion në 3 variacione - Base, Sport dhe RS. Dallimet do të ndikojnë vetëm në vëllimin e motorit dhe fuqinë. Përndryshe, gjithçka do të jetë identike. Thuhet se modeli bazë do të marrë një motor 2.0 litra me 152 kf. Dhe seria RS është një motor 2.5 litra me 182 kf.

Subaru Impreza 2024 в кузове хетчбэк

Pavarësisht modifikimit, të gjitha makinat do të kenë një kuti shpejtësie të ndryshueshme. Ashtu si me modelet e tjera të Subaru, do të ketë ndërrues manual të vendosur nën timon. Tifozët e akordimit më të mirë të makinës janë të disponueshëm me akordimin e vektorit të çift rrotullues dhe akordimin e raportit të marsheve.

 

Trupi Subaru Impreza 2024 mori edhe më shumë ngurtësi. Dhe rafti i drejtimit me fuqi elektrike plotësohet nga një palë marshe. E gjithë kjo duhet të rrisë ndjeshëm stabilitetin e makinës me shpejtësi të lartë, kur kthen kthesën.

 

Subaru Impreza 2024 – cili është përditësimi?

 

Dizajnerët japonezë kanë ridizajnuar plotësisht modelin e trupit. Ose më mirë, e bënë më të dëshirueshme për blerësin, i cili vazhdon me kohën:

 

  • Parakolpët dhe grila e ridizajnuar.
  • Optikë e përmirësuar për ngasje në çdo mot dhe në kushte të ndryshme ndriçimi.
  • Sistemi i kontrollit plotësohet me sensorë kontrolli që zbulojnë këmbësorët dhe çiklistët në pika të verbër.
  • Pasqyrat dhe një spoiler janë përmirësuar - tani ky nuk është një element dekorimi, por një aksesor për ngarje sportive.
  • Rrotat 18 inç të instaluara rregullisht në rrotat e aliazhit.

Subaru Impreza 2024 в кузове хетчбэк

Në mendje u soll edhe pjesa e brendshme e Subaru Impreza 2024. Brenda ka futje karboni, dhe shumë elementë kanë veshje lëkure. Torpedo është bërë edhe më sportiv - më shumë hapësirë ​​​​e lirë pa humbje të përmbajtjes së informacionit:

 

  • Monitor 11.6 inç i montuar vertikalisht. Funksionon si multimedia dhe ekran për kontroll të plotë të automjetit.
  • Ka shumë sensorë që ndihmojnë në konfigurimin dhe kontrollin e makinës.
  • Airbags janë instaluar në të gjithë kabinën - garantojnë mbijetesën e shoferit dhe pasagjerëve.
  • Kompleti tashmë vjen me 10 altoparlantë Harman Kardon, të cilët janë përgjegjës për cilësinë e lartë dhe zërin rrethues brenda kabinës.
  • Forma e sediljeve të shoferit dhe pasagjerit është përmirësuar.

 

Çmimi i Subaru Impreza 2024 ende nuk është shpallur. Është më mirë që fansat të gjurmojnë risinë në shitësit e makinave amerikane, pasi informacioni në faqen zyrtare të internetit nuk është përditësuar për një kohë të gjatë.

Lexoni kështu
Translate »