Chery Omoda 5 - нов, стилски, пожелен

Кинеската фабрика за автомобили Chery ги израдува потенцијалните купувачи со својата следна креација. Компанијата не само што научи како да прави сигурни автомобили. Сега производителот може да се пофали со многу кул дизајн. Chery Omoda 5 изгледа поимпресивно од ажурираниот Land Rover или Porsche Cayenne. Јасно е дека наведените автомобили се од повисока класа. Но, по изглед, сакам да дадам предност на новата Chery. И ова е уште еден „повик“ за европските производители.

 

Chery Omoda 5 - посакуваниот кросовер

 

Овде, купувачот веднаш чека 7 различни нивоа на опременост. Што е многу погодно, на пример, за буџетот на купувачот. Индекс 230Т доби 4 модели. Сите имаат 1.5-литарски турбо мотор и CVT менувач. Мотори 156 коњски сили, вртежен момент 230 Nm. Разликата е во распоредот на автомобилите со мултимедијални уреди, внатрешни украси и надворешен декор. Моделите 230T почнуваат од 15 УСД (во Кина).

Chery Omoda 5 – новый, стильный, желанный

Верзиите со индекс 290T се претставени со три модели. Имаат засилен 1.6-литарски турбо мотор кој е способен да испорача 197 коњски сили. Вртежен момент 290 Nm. Пренос роботизиран, 7-степен, двојна спојка. Цената на Chery Omoda 5 со индексот 290T е од 19000 долари (во Кина).

Прочитајте исто така
Translate »