Дали OnePlus Band е конкурент на Xiaomi Mi Band 5?

Немајќи искуство во која било област, можно е да се лансираат производи на пазарот според две сценарија. Создадете нешто ново и уникатно. Или, земете ја идејата на конкурентот, трансформирајте ја и претставете ја под сопственото лого. Корпорацијата ББК, откако го објави издавањето на OnePlus Band, се реши за третата опција. Земете го Xiaomi Mi Band 5 како основа и направете го поладен. Судејќи според изгледот, производителот долго се колебаше и не направи копија од легендарниот часовник Xiaomi.

 

Дали OnePlus Band е конкурент на Xiaomi Mi Band 5?

 

Инсајдерот Ишан Агарвал на Твитер напиша дека новиот производ е директен конкурент на Xiaomi Mi Band 5 според функционалноста и цената. AMOLED екран 1.1 инчи, IP68 заштита, следење на срцевиот ритам. Постои дури и определување на сатурација на кислород во крвта. Цената на OnePlus Band е 35 долари.

OnePlus Band – конкурент Xiaomi Mi Band 5?

Тука нема знаци на конкуренција со Xiaomi Mi Band 5. Само затоа што функционалноста на OnePlus Band е многу поинтересна. За целосна среќа, недостасува само модулот NFC. И срамота е што производителот не го предвиде ова. На крајот на краиштата, целиот свет одамна се префрли на оваа безжична технологија. Нека OnePlus Band чини 5 УСД повеќе. Но, тоа беше многу поинтересно за купувачите. Да се ​​надеваме дека за разлика од XiaomiOnePlus нема да биде заглавен со еден дизајн, туку ќе издава поинтересни производи.

Прочитајте исто така
влажна пичка убаво изгледа дилетантен мила ужива во оралните игри дава голем удар.
xxx азиски жешко природно тело camgirl закачка пичка.
xxx аматер евра е срање.
Translate »